strona główna

Biografia zespołu

Zespół VINTAGE powstał na początku 2005 roku z inicjatywy Krzysztofa Wałeckiego – charyzmatycznego wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, współpracującego niegdyś z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m. in. z Oddziałem Zamkniętym jako wokalista (lata 1995 – 2000r). 
gitara basowa - Michał Borowiak, druga gitara - Przemek Kciuk, perkusja -  Artur Malik (Lombard). 

 

Dotychczasowy dorobek zespołu to dwa albumy. Płyta „Vintage No 1” (2007r – 11 utworów) a wraz z nią  dwa teledyski („Smutny” oraz „Tak Jak Motyl”), które do tej pory pojawiają się w stacjach telewizyjnych TV4 i POLSAT 2 . W roku 2009 zespół stał się zwycięzcą pierwszej edycji festiwalu ANTYFEST im. Janusza „Kosy” Kosińskiego, organizowanego przez jedną z najlepszych rockowych stacji radiowych ANTYRADIO.

 

Druga płyta „WIELKI ZEN” (10 utworów), wydana została w 2011 roku. Obecnie Vintage pracuje przy nagraniach kolejnych utworów na nową, trzecią płytę, nie rezygnując jednak z grania swoich żywiołowych koncertów emanujących rock&rollową energią i doskonałym kontaktem z publicznością. Sami o sobie mówią że "koncerty to nasz sposób na życie, dosłownie i w przenośni"... 

Lider zespołu Vintage Krzysztof Wałecki jest oficjalnym endorserem gitar marki Vintage. 

 

Krzysztof Wałecki jest wokalistą zespołu Oddział Zamkniety. 

 

Vintage.jpg

 

DSC_1453.jpg